Blog

PC - Dhaka Tribune

মুম্বাইৰ প্ৰথম সাৰ্বজনীন দুৰ্গা পূজা – দেৱীকা বৰপূজাৰী

মুম্বাইৰ প্ৰথম সাৰ্বজনীন দুৰ্গা পূজা মুম্বাইত অসম ভৱন স্থাপন হোৱাৰ বহু বছৰেই হ’ল।এই ভৱনটোৰ ইঞ্জিনিয়াৰিং দিশ সমূহ চোৱাচিতা কৰিবলৈ ত্ৰিনয়ন Read more

PC - India Today

 নৱদুৰ্গাৰ ন ৰূপৰ বিশেষত্ব – ব্ৰহ্মাকুমাৰ আকাশ সাহা

 নৱদুৰ্গাৰ ন ৰূপৰ বিশেষত্ব “যা দেবী সর্বভূতেষু শক্তিৰূপেন সংস্থিতা। নমস্তস্যৈ নমস্তস্যৈ নমস্তস্যৈ নমো নমঃ।। যা দেবী সর্বভূতেষু শান্তিৰূপেন সংস্থিতা। নমস্তস্যৈ Read more

PC-Cholas Super Market

দুৰ্গা পূজাত সৌন্দৰ্য‍্য চৰ্চা – ডাঃ বিজিতা চুতীয়া

দুৰ্গা পূজাত সৌন্দৰ্য‍্য চৰ্চা ডাঃ বিজিতা চুতীয়া বি.এ.এম.এচ., এম.ডি.(আয়ুৰ) জ্যেষ্ঠ গৱেষক, বিকালী মডেল হস্পিতেল, ধূপধৰা ফোন নং-৯৭০৭২৮৪১০০ আকৌ দুৰ্গা পূজা Read more

PC - Interview Times

দূৰ্গা পূজাৰ আধ্যাত্মিক বৈশিষ্ট্য –  ব্ৰহ্মাকুমাৰ আকাশ সাহা

দূৰ্গা পূজাৰ আধ্যাত্মিক বৈশিষ্ট্য ভাৰত পবিত্ৰ ভুমি, মানুহ আৰু দেৱতাৰ কৰ্ম আৰু চৰিত্ৰৰ ভুমি, স্বয়ং ভগৱানৰ অৱতৰণ ভুমি । সেইবাবেই Read more

দেশৰ ১৩খন চহৰৰ মাজত স্থান নাপালে গুৱাহাটীয়ে

দেশৰ ১৩খন চহৰৰ মাজত স্থান নাপালে গুৱাহাটীয়ে ৰঙিলী বাৰ্ত্তাসেৱা- অৱশেষত ভাৰতত ৫জি স্পেকট্ৰাম সেৱা আৰম্ভ হ’ল।চৰকাৰে দাবী কৰিছে যে ভাৰতত Read more

ৰামায়ণৰ ৰামচন্দ্ৰ অৰুণ গোভিল আজিও বহুতৰে বাবে প্ৰভু শ্ৰীৰাম

ৰামায়ণৰ ৰামচন্দ্ৰ অৰুণ গোভিল আজিও বহুতৰে বাবে প্ৰভু শ্ৰীৰাম ৰঙিলী বাৰ্ত্তাসেৱা- ৰামায়ণ টিভি ধাৰাবাহিকখনৰ ৩৫ বছৰ সম্পূৰ্ণ হ’ল। কিন্তু ৰামায়ণ Read more